Що вибрати: дерев’яний зруб чи цегляну хатинку?

деревянный сруб

Бревенчато-рубані стіни з прямокутного або циліндричного бруса являють собою конструкцію з колод або бруса, покладених один на одного горизонтальними рядами. Такі стіни дуже екологічні.

Заготовлювати ліс для зрубу рекомендується взимку. В наш час навряд чи можливо поїхати в таку пору в ліс і доглянути ділову деревину необхідного розміру, якщо ви або ваш кум не лісник. Ви зможете тільки купити готовий зруб в одному з лісгоспів. І швидше всього по якомусь типовому проекту, який вас може не влаштовувати деякими деталями. Можна, звичайно і під замовлення, але обійдеться таке задоволення недешево. Однак, можливо, що ситуація в інших регіонах кардинально відрізняється від вищенаведеної.

Протягом перших двох років після побудови зруб дає усадку, втрачаючи при цьому до 1/20 висоти. Сама така конструкція дуже міцна, з хорошими теплозахисними якостями, і в такому будинку буде чудовий мікроклімат, завдяки тому, що дерево “дихає”.

На жаль дерево дуже боїться вогню, і дерев’яні стіни являють собою дужу небезпеку. Цей недолік частково усувається обробкою антипіренами – речовинами, що перешкоджають займанню. Пожежонебезпека деревини також додає свої вимоги до монтажу електропроводки. Якщо ви захочете заховати проводку всередину зрубу, то це виявиться вельми проблематично і дорого, адже свердління глибоких отворів під вашу проводку в довгих колодах процес дуже трудомісткий.

Господарю дерев’яного будинку не варто турбуватись про фасад, бо він гарний у своєму первісному вигляді. Також не доведеться переживати за внутрішні оздоблювальні роботи – дерево виглядає гарно як зовні, так і всередині. У сухому вигляді це довговічний і досить легкий матеріал. Стіни будинку не будуть масивними і під них можна звести фундамент з меншою опорною здатністю. Однак, процес побудови таких стін складний, трудомісткий і повільний, а на його здійснення потрібно багато працівників.

За бажанням для зрубу можна використати термодеревину, вироблену нашою кампанією. Наше обладнання може протермувати не тільки пиляні дошки, а й навіть кругляки. Зруб з термодеревини виглядатиме більш благородно. Також прослужить вам набагато більш тривалий час. Тут рахунок може вже йти навіть на сторіччя.

Цегляні стіни оздобленні термодеревом

Інший варіант побудови стін – цегляна кладка? Саме тут доречний вислів: мій будинок – моя фортеця. Причому в цій фортеці, побудованої вами, якщо не втрутяться катаклізми, зможуть пожити ваші діти, онуки, правнуки та інші нащадки. Хороший цегляний будинок простоїть не одне століття.

Цегла дуже екологічний природний матеріал, оскільки виробляється з глини. Якщо кладка зовнішньої стіни виконана акуратно і рівно, то ваш будинок буде привабливим і естетичним протягом тривалого часу. На цегляні стіни можна укласти бетонні плити перекриттів або залити моноліт. Такі будинки можна будувати багатоповерховими і при цьому пожежобезпечними. Під штукатуркою на стінах легко заховати будь-які інженерні комунікації. В результаті спрощується і здешевлюється їх монтаж.

І як завжди до бочки меду буде ложка дьогтю: цегла дуже важкий матеріал, тому вимагає під себе потужну основу, наприклад, монолітний стрічковий фундамент. До того ж він дорогий, в порівнянні з іншими матеріалами. У зв’язку з тим, що теплозахисні якості залишають бажати кращого, цегли знадобиться багато, бо товщина стіни для теплоізоляції повинна бути досить великою. Роботи з доставки, розвантаження, укладання цегли своїми руками підкачають вашу мускулатуру, а якщо ви наймете працівників, ваш “грошовий прес” ймовірно схудне. Істотним недоліком цегляних стін є висока тривалість їх побудови.

Після зведення цегляного будинка радимо обшити стіни вагонкою, фашбрусом або планкеном з термодеревини. Такий декор зробить ваш будинок неординарним, і на перший погляд буде складатися враження, що він побудований з дерева.